Próby ognia by JulietHejcia smoki <3
Czy jesteście gotowi na faze drugą prób?
Czy jesteście gotowi by poznać odpowiedzi?
Czy jesteście gotowi poznać moją opinie?
Tak, ja też jestem gotowa :)
                                                             

Tytuł: Więzień Labiryntu: Próby ognia
Autor: James Dashner
Wydawnictwo: Papierowe miasta
Cykl: Więzień Labiryntu tom 2 
Data premiery:  14 listopada 2012r
Liczba stron: 424 
 Opis: W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.
Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...
Thomas może tylko zastanawiać się, czy sekret do wolności tkwi w jego głowie, czy też na zawsze będą zdani na łaskę DRESZCZU...
Zapraszam również do przeczytania recenzji pierwszego tomu - Klik


To się rzadko zdarza a jednak cześć druga tej książki podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Dalsze perypetia Streferów są bardziej emocjonujące. Czytając tą powieść nie raz naprawdę się zaskoczyłam, a moja twarz wyglądała jakbym zobaczyła ducha. Cała fabuła daje dużo do myślenia. Autor pisze w taki sobsób że sami nie mamy pojęcia kto jest dobry a kto zły. Nierozwiązane zagadki, dziwne zachowania i paranormalne zjawiska - to wszystko znajdziecie w Próbach ognia. Uważam że,  drugi tom jest ciekawszy niż pierwsza odsłona. Dzięje się dużo. Niezła, szybka akcja to wielki plus książek pana Dashner'a.
Dochodzi nam dużo nowych bohaterów. Dowiadujemy się o istnieniu jeszcze jednej grupy,ale to więcej wiadomości to byłby już spojler:*
Wyobraźnia pana Dashner'a dostarczyła Nam także psycholów zwanych Poparzeńcami. Kilku z nich znacznie odmieni losy Thomasa i jego paczki przyjaciół.

Skoro ostatnio publikowana recenzja ( Klik) dostała ode mnie 9/10 to ta z pewnością zasługuje na 10/10 
                   OCENA : 10/10 
Dziękuje i do zobaczenia w poniedziałek :* 

9 komentarzy:

 1. Ostatnio mnie kusiło, żeby obejrzeć film.. ale chyba jednak poczekam wyznając zasadę - pierwsze książka, potem film :D

  Pozdrawiam
  Rav http://swiatraven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, cóż za wysoka ocena! Trylogia Dashnera dopiero przede mną :) ciekawe, czy spodoba mi się tak mocno, jak Tobie :)
  ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię całą tę trylogię, styl pisania Dashnera jest naprawdę ciekawy. Cieszę się, że Tobie również ta historia przypadła do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę w końcu zabrać się za tę trylogię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać "Więźnia labiryntu", wszystko jednak przede mną. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale nie wiem czy się skuszę.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cała seria jeszcze przede mną, ale zbliżam się do niej wielkimi krokami ^^
  zaczytana_bella

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam okazję czytać całą serię i przyznaję, że mam do niej duży sentyment. Uwielbiam wszelkiego rodzaju dystopie, a ta jest jedną z lepszych, które przeczytałam. Jedynie do ostatniego tomu mam trochę zastrzeżeń, ale poza tym - bardzo przyjemnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Skoro aż tak bardzo spodobała ci się pierwsza cześć, a druga jeszcze bardziej, to tylko czekać na recenzję trzeciej części :)
  Niestety ja nie miałam okazji przeczytać nawet pierwszej części, ale to nadrobię :D
  Pozdrawiam ~Bacha
  dostatniejstrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.