Dary anioła by Julita

Witajcie mieszkanie ziemi z tej strony smok <3
Na wstępie chciałabym Was zaprosić na nowego bloga mojej przyjaciółki http://gigihaierstyles.blogspot.com/ :) :)
I prośbę mam, właśnie na bloga wstawiłam obserwatorów i klikajcie tam jeżeli chcecie być na bieżąco :) Dla Was to jedna sekunda a dla Nas dużo uśmiechu więc z, góry dziękujemy <3 
Jak tam mijają Wam wakacje ?
Mi dobrze, 19 obozik jeszcze 11 dni, nie mogę się doczekać niestety MOJE posty będą pojawiały się na obozie stosunkowo rzadko(Julita, twoje posty już się rzadko pojawiają !)
A dzisiaj Nocni łowcy,faerie, wilkołaki, wampiry, czarownicy i demony, czyli oczywiście seria Dary anioła Cassandry Clare.Chciałam napisać recenzje każdej książki osobno, jednak czytałam pierwsze tomy stosunkowo dawno, jeszcze na dobre nie prowadziłam tego bloga, tak więc trudno było by mi napisać teraz ocenę :(  Książek raczej przedstawiać nie trzeba ale proszę :
1. tom - Miasto kości - Cassandra Clare - 507 stron
2 tom - Miasto popiołów - Cassandra Clare - 442 stron
3 tom - Miasto szkła - Cassandra Clare - 526 stron
4 tom - Miasto upadłych aniołów - Cassandra Clare - 434 strony
5 tom - Miasto zagubionych dusz - Cassandra Clare - 546 stron
6 tom - Miasto niebiańskiego ognia - Cassandra Clare - 700 stron
zdjęcia mojego autorstwa :)

Opis książki 
Opis jest pisany, przeze mnie, ponieważ nie wiedziałam jak dla Was mam to zrobić, napisać osobno każdej części czy całej serii ogólnie a może wysłać linki do poszczególnych części. jednak wybrałam sposób 2 :p 
Akcja rozpoczyna się kiedy to Clarie wraz z Simonem wybierają się do Pandemonium. Bohaterka jest świadkiem morderstwa kilku wampirów, niestety tylko ona zauważyła całą sytuację. Jak się później okazuję zabójcami byli przedstawiciele gatunku dzieci Anioła tzw.Nocni Łowcy. Clarie oraz Simon zostają wplątani w inny, bardziej niebezpieczny świat gdzie istoty znane wszystkim tylko z bajek, naprawdę istnieją. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi Jacem,Simonem, Aleciem oraz Issabelle muszą ocalić świat przed czyhającym na nich złem,. 

To mniej, więcej tyle w temacie :D
Po krótkim wstępie i jej występie pora zabrać się za recenzje i tak jak poprzednio podzielę ją na poszczególne części :)


Fabuła 
GENIALNA jednym słowem GENIALNA. Akcja cały czas trzyma w napięciu, i za nic nie chcę puścić. Co chwilę coś się dzieję, co zaważa na dalszych losach bohaterów. Cassandra Clare stworzyła cudowny świat, pełen wyzwań, niebezpieczeństwa, śmierci ale również pełen miłości, akceptacji i tolerancji. Często zdarzało mi się nie przesypiać nocy. Mówiłam sobie, jeszcze jeden rozdział, ale praktycznie co stronę pojawiała się nowa sprawa, nowe zaskoczenie. I w tym momencie po prostu nie dało się skończyć. 
Styl pisania 
Styl pisania autorki jest dobry, porządny, czysty i przejrzysty. Przy książce odczuwałam pewne emocje :)  Jedyne co mnie denerwowało to przydługie, nudne opisy. Powtarzało się to dosyć często :/ Nie wyłapałam jakoś ciekawych cytatów :/ 
Bohaterowie 
Bohaterowie powieści są niezwykli. Dokładnie wykreowani. Tworzeni z pasją. Bo w końcu, która dziewczyna czytająca Dary Anioła nie ulegnie chłopakowi o pięknej blond czuprynie, z sarkastycznym poczuciem humoru, bojącego się kaczek. Mowa tu oczywićcie o Jacie Lightchwoodzie. (tak się odmienia jego nieprawdziwe nazwisko ? prawdziwe było by spojlerem) Nie mogę tutaj nie wspomnieć o moim mężu Simonie Lewisie, który jest po prostu głupim, cudownym nerdem z okularami <3
Tak więc ze wszystkimi bohaterami(prawie!) się związałam (żadnego sznura nie widzę) i bardzo ich lubię :p
Film 
No film jest totalnie beznadziejny :(  Nawet nic dobrego nie potrafię o nim napisać. Na końcu wyłączyłam.   Serio zmarnowane 2 godziny. Nie polecam! 
Informacje dodatkowe
Żałuję, że te 6 części się skończyły.Trudno będzie mi się ogarnąć po całej historii Clarie i Nocnych Łowców, przyzwyczaić do życia bez nich  :p Dlatego w bliskiej przeszłości planuję przeczytać serię Diabelskie Maszyny. W książkach bardzo nie podobała mi się czcionka! Pisałam już o tym, ale w przygotowaniu jest serial, na który, bardzo czekam :) Teraz zabieram się za Marę Dyer tajemnica :) A tak w ogóle to wszystkich zapraszam na nowo powstały fanpage bloga Klik  Zapraszamy Was do polecania znajomym bloga, oczywiście jak się spodoba :)

Ocena 
7,5/10
Ppapapapapapapapappapapapapa3 komentarze:

 1. O, bardzo dobra recenzja. I widzę, że wysoko została przez Ciebie oceniona - to naprawdę zachęca do przeczytania :) Dobrze, że choć trochę opisałaś fabułę, dzięki temu można sobie zobrazować toczącą się akcję. Super blog! :)
  https://hiszpanna.wix.com/hiszpanna

  OdpowiedzUsuń
 2. super post :) zapraszam do mnie :) http://kivuss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. a na mnie nadal czeka pierwsza część Darów ... muszę się wreszcie za nie zabrać ;d

  OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.